Δραστηριότητες το 2019

Πρόσκληση για την παρουσίαση του βιβλίου «Η σφαγή των προξένων. Θεσσαλονίκη 1876»

Το Ίδρυμα Μουσείου Μακεδονικού Αγώνα και ο εκδοτικός οίκος University Studio Press σας προσκαλούν στην παρουσίαση του βιβλίου "Η σφαγή των προξένων. Θεσσαλονίκη 1876" του Γιάννη Μέγα που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 6 Φεβρουαρίου 2019, στις 7:00 μ.μ., στην αίθουσα εκδηλώσεων «Αλέξανδρος Χαΐτογλου» του Μουσείου Μακεδονικού Αγώνα

Για το βιβλίο θα μιλήσουν οι κ.κ. Βλάσης Βλασίδης, Επίκουρος Καθηγητής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, Άγγελος Χοτζίδης, Ιστορικός - Νομικός, Γεν. Γραμματέας του Σωματείου «Οι Φίλοι του Μουσείου Μακεδονικού Αγώνα» και ο συγγραφέας.

Συντονίστρια η κ. Σταυρούλα Μαυρογένη, Επίκουρη Καθηγήτρια Πανεπιστημίου Μακεδονίας, Γενική Γραμματέας του Ιδρύματος Μουσείου Μακεδονικού Αγώνα και Διευθύντρια του ΚΕΜΙΤ.